Jak vyčistit ucpaný odtok od záchodu2019-11-13T10:55:22+02:00

Jak vyčistit ucpaný odpad u WC, záchodu?

Ucpané wc je nepříjemný problém, se kterým se dříve nebo později setká každý z nás. Za ucpanou záchodovou mísu často mohou větší, splachnuté hygienické potřeby, jídlo či voda po mytí podlahy – na co dát pozor čtěte zde. Ucpaný odpad u WC je ale také někdy důsledkem zúženého průtoku potrubí, zapříčiněného nedostatečnou údržbou.

Ucpané odpad wc, jak poznám problém a co dělat?

Pokud se Vám v toaletě najednou začne hromadit voda – vytváří se hladinka větší než obvykle, tj. potrubí začne špatně odtékat, měli by jste vyhlásit nejvyšší pohotovost a rychle přestat do záchodu cokoliv házet, aby nedošlo k ještě většímu ucpání.  I když voda po chvíli ještě nějak odteče, další spláchnutí opět vrátí vše odpadu zpět do mísy, začíná být zle.

Jak vyčistit ucpaný záchod, co vyřeší ucpané wc?

1. Situaci může vyřešit zvon na ucpaný záchod. Dostatečně silným pumpováním se Vám může podařit ucpané potrubí wc uvolnit. Zvon je ideální v případě, že nedošlo k ucpání pevným předmětem, pokud došlo, tak bohužel ani on nepomůže. Každopádně klasický gumový zvon, čim větší tim lepší, by měl být pro Vás jasný začátek v čištění. Zvon ponořte do vody, aby obepínal celý sifon a začněte pumpovat, pokud voda se nasaje do sifonu, máte obvykle vyhráno. Pokud se Vám zvon nechce přisát na odpadní potrubí, zkuste ho namočit v horké vodě, pak to půjde lépe.

2. Ucpaný odpad wc lze uvolnit i odčerpáním vody se záchodové mísy. 

3. Další možností, jak uvolnit ucpané záchodové potrubí, jsou chemické přípravky z drogerie. Ucpaný odpad záchodu dokáže obvykle vyčistit i hydroxid sodný. Další chemický prostředek na čištění ucpaného záchodu je kyselina sírová a přípravky, které jí obsahují více informací zde. Pri čištění záchodového potrubí chemickými přípravky dodržujeme zásady bezpečnosti práce, gumové rukavice by tak měly být nutností

4. Příčinou ucpání záchodu bývají i organické nečistoty. Jak pročistit ucpaný záchod od nich? Na ty platí jedlá soda a ocet.  Do záchodové mísy nasypeme jedlou sodu a přilíváme ocet. Zalijeme horkou vodou…doplnit…

5. Ucpání záchodu vyřeší i drát, jehož konec obalíme hadrem, abychom nepoškodili záchodovou mísu. Jeho pomocí odpad od wc prošťouchneme.

6. Moderním řešením, jak opravit ucpanou toaletu, je instalatérské pero. Ucpané wc jím prošťouchneme stejně jako drátem.

Pokud se nechcete špinit nebo uvedené metody nepomáhajá, zavolejte a já přijedu do hodinky opravit Váš záchod, tel:  604 618 881

Potřebujete pomoc s něčím jiným?

Ucpaná venkovní kanalizace

Revize – vyhledávání závad

Zamražování trubek, instalatérské a topenářské práce

Kontaktujte nejbližší naše výjezdní místo ve Vašem okolí