Jak vyčistit ucpaný odtok od záchodu2022-06-03T11:00:01+02:00

Jak vyčistit ucpaný odpad u WC, záchodu?

Ucpané wc je nepříjemný problém, se kterým se dříve nebo později setká každý z nás. Za ucpanou záchodovou mísu mohou často větší, spláchnuté hygienické potřeby (košíček na vůni!), zbytka jídla, ale i voda po mytí podlahy – na co si dát pozor při splachování čtěte zde. Ucpaný odpad u WC je ale také někdy důsledkem zúženého průtoku potrubí, zapříčiněného nedostatečnou údržbou.

Pokud se nechcete špinit Vaším záchodem – já to udělám rád:), tel:  604 618 881 (volejte pro cenu)

 

Ucpané odpad wc, jak poznám problém?

Pokud se Vám v toaletě najednou začne hromadit voda – vytváří se hladinka větší než obvykle, tj. potrubí začne špatně odtékat, měli by jste vyhlásit nejvyšší pohotovost a rychle přestat do záchodu cokoliv házet, aby nedošlo k ještě většímu ucpání.  I když voda po chvíli ještě nějak odteče, další spláchnutí opět vrátí vše z odpadu zpět do mísy, začíná být zle.

Jak vyčistit ucpaný záchod, co vyřeší ucpané wc?

1. Situaci může vyřešit zvon na ucpaný záchod. Dostatečně silným pumpováním se Vám může podařit ucpané potrubí wc uvolnit. Zvon je ideální v případě, že nedošlo k ucpání pevným předmětem, pokud došlo, tak bohužel ani on nepomůže. Každopádně klasický gumový zvon, čim větší tim lepší, by měl být pro Vás jasný začátek v čištění. Zvon ponořte do vody, aby obepínal celý sifon a začněte pumpovat, pokud se voda nasaje do sifonu, máte obvykle vyhráno. Pokud se Vám zvon nechce přisát na odpadní potrubí, zkuste ho namočit v horké vodě, pak to půjde lépe.  Pokud je zvon příliš malý, je dobré omotat ho starým hadrem.

 Nemáte-li po ruce zvon na ucpaný záchod a chcete rychle něco zkusit, než budete číst dále tento článek,  můžete sáhnout po záchodové štětce a násadou zkusit nejbližší místo ucpávky prostrčit. Pomozte si ještě tím, že zkusíte vytvořit mýdlovou vodu kolem dokola ucpávky, aby to mohlo snáze vykloznout ven.

2. Pokud úplně nepospícháte na vyčištění, zkuste chvíli počkat, zejména toaletní papír by se měl dokázat sám po nějaké době rozpustit, záleží, jaké množství jste do mísy hodili. Ucpaný odpad wc lze uvolnit i odčerpáním vody se záchodové mísy, když ne pomocí nějaké pumpičky, tak nasazením gumových rukavic. Pomocí rukavic se Vám může podařit i prošťouchnout drobné ucpávky.

3. Další možností, jak uvolnit ucpané záchodové potrubí, zejména od nečistot biologického charakteru,  jsou chemické přípravky z drogerie. Ucpaný odpad záchodu dobře vyčistí obvykle hydroxid sodný. Další chemický prostředek na čištění ucpaného záchodu je kyselina sírová a přípravky, které jí obsahují, tj. např. krtek na ucpané wc – více informací zde. Pri čištění záchodového potrubí chemickými přípravky dodržujte zásady bezpečnosti práce, gumové rukavice by tak měly být nutností.

4. Příčinou ucpání záchodu bývají i organické nečistoty. Jak pročistit ucpaný záchod od nich? Na ty platí jedlá soda a ocet.  Do záchodové mísy nasypeme jedlou sodu (1 šálek) a po několika minutách přidáme ocet (2 šálky).  Postupně vše zaléváme horkou vodou a čekáme, co se bude dít.

 

Ideální je prošťuchnutí ucpaného záchodu

5. Ucpání záchodu vyřeší i drát, jehož konec obalíme hadrem, abychom nepoškodili záchodovou mísu. Jeho pomocí odpad od wc prošťouchneme. Ideální je si drát vyrobit např. z kovového ramínka, které snad doma má každý.

6. Moderním řešením, jak opravit ucpanou toaletu, je instalatérské pero. Ucpané wc jím prošťouchneme stejně jako drátem.

 

Přivolání instalatéra na ucpaný záchod

Jsem Čistič Viktor specialista a postrach pro každý ucpaný odpad. Pokud všechny Vaše domácí pokusy s čištěním selžou, neváhejte mě kontaktovat a já s Vaším ucpaným záchodem či neodtékajícím pisioárem zatočím.  Přijedu obratem a za svojí dokonalou práci ručím, nevadí mi ucpaný záchod či ucpané wc, důležité je pro mě, aby jste Vy byli spokojeni.

Volejte pro nabídku ceny na čištění:  604 618 881 (Praha a Střední Čechy)

Moje čistící služby (rychlý příjezd, cenu Vám řeknu předem)

Ikonka ucpaný záchod

Ucpaný záchod – čištění a uvolnění odpadu u záchodu

ikonka ucpaný dřez

Ucpaný dřez, umyvadlo – čištění odpadu u dřezu.

ikonka ucpaná vana

Ucpaný odpad ve vaně – čištění ucpané vany.

ikonka ucpaná stoupačka

Ucpaná stoupačka, potrubí – čištění a rychlá oprava

ikonka ucpaný odtok u odpadu

Ucpaný okap, dešťový svod – čištění a oprava

ikonka pračky

Ucpaný odpad u pračky, myčky – čištění odtoku

ikonka instalatérské pružiny

Strojní čištění kanalizace, odpadu. Čištění motorovým perem, pružinou

ikonka talíře s příborem, jako symbol ucpaného odpadu v restauraci

Čištění ucpaného odpadu restaurace a jiné provozy

ikonka revizní kamery

Revize ucpané kanalizace či odpadu kamerou

ikonka ucpaného potrubí pro kategorii "tlakové čištění kanalizace"

Tlakové čištění ucpané kanalizace, odpadu. Frézování kanalizace