Frézování a čistění kanalizace, odpadů

//Frézování a čistění kanalizace, odpadů

Frézování a čistění kanalizace, odpadů

Pokud se nedá kanlizace vyčistit tlakovo vodou ani běžnou mechanickou prací, je třeba použít speciálních fréz na čištění kanalizace či odpadu. Speciální frézovací hlavice, které používáme pohání tlaková voda nebo mechanické péro. Brusná fréza zvládno odstranit jakékoliv nánosy z vnitřní strany potrubí jako jsou třeba kusy zatvrdlé sutě, kořeny nebo jiné usazeniny (např. tuková vrstva), které dokážou odolat samotné tlakové vodě.

Pro frézování kanalizace se vždy zvolí hlavice podle průměru a charakteru potrubí tak aby obrousila všechny usazeniny a tlaková voda je následně odplavila pryč. Po následné práci se použije revizní kamera pro kontrolu kanalizace či odpadu, aby se ověřila důkladnost práce.

Odpadní stoupačky se ideálně frézují ze střechy nebo půdy, přičemž se může zajet až do ležaté kanlizace. Ve starších typech stoupaček dochází k zarůstání stěn kanalizace kamenem, které bruska odstraní, stejně tak usazený tuk. Díky kvalitně provedenému frézování se dokážeme vyhnout i nutnosti výkopové opravy, která by se jinak musel provést. Frézování spolehlivě odstraní i zarostlé kořeny z kanalizace, které do potrubí díky jeho netěsnosti prorostly. Je možné vše opravit v případě průmyslových objektů i rodinných domů.

2020-04-06T11:23:07+02:0006. 04. 2020|Články|