Instalatérské péro a jeho použití

//Instalatérské péro a jeho použití

Instalatérské péro a jeho použití

Instalatérské péro se musí zavést do potrubí, co nejdále a ideálně bez jeho otáčení propíchnete ucpávku. Pokud je potrubí klikaté a hůře průchodné je však nutné začít otáčet pérem a zároveň je třeba přitom ho tlačit neustále dopředu. Namažte si na rukavici např. jar, aby Vám to po ní lépe klouzalo. Pokud je zde snadná ucpávka, pomůže Vám jí péro bez větších obtíží odstranit tak, že se do ní zavrtá a ucpávka je pryč.

Péro je spirála, která se dle směru otáčení pohybuje dopředu či dozadu. Musí se však opřít o pevnou hranu, nebo se zavrtat do ucpávky. V tento okamžik většinou ucpávku odstraníte a je hotovo. Pokud je ucpávka náročnější, tak nejspíše péro nepůjde volně otáčet.  Zde je na čase si přizvat pomocníka  a společně vyvinout speciální sílu na posouvání ucpávky a zabránění tomu, aby se Vám péro překroutilo a Vy by jste ho pak mohli rovnou vyhodit.

Váš pomocník táhne péro směrem ven, a to dosti silně, zároveň otáčí pérem. Na Vás je to, aby jste péro co největší silou rvali do odpadu a ještě navíc táhli proti Vašemu kolegovi. Pomocník musí otáčet pérem několikanásobně vyšší silou, než je potřebná k překroucení péra a tím se tak zničilo.

2020-07-27T17:09:49+02:0027. 07. 2020|Články|