Jak vyčistit ucpanou pračku nebo myčku2021-01-29T10:59:42+01:00

Radíme, jak vyčistit ucpanou myčku či pračku

Stane se a myčka přestane najednou odtékat. Stejně tak to může potkat pračku, která přestane po čase vypouštět vodu. Není důvod k panice, i když se jedná často o ty nejvíce využívané přístroje v domácnosti. Proč neodtéká myčka nebo pračka?  Jak na vyčištění odpadního sifonu u pračky nebo myčky? Jak vyčistit ucpanou hadici? Čtěte naše rady níže.

Ucpalo se Vám doma nebo na zahradě něco jiného ?  Rady, jak co vyčistit hledejte v našich návodech zde.

Potřebujete pomoc po telefonu nebo rovnou zachránit zkušeným instalatérem? Přijedu do 60 min po Praze a okolí,
levně vyčištím Váš ucpaný odpad u myčky či ucpanou pračku a budete mít po problému tel:  604 618 881

 

Ptáte se, jak vyčistit ucpanou pračku – odpovídám zde.

Problém, že pračka nevypouští vodu může být kvůli zaseknutému čerpadlu, zanesenému filtru, ucpané hadici, ucpávce v odpadním potrubí nebo ucpanému pračkovému sifonu. Jak vyčistíme tedy ucpanou pračku?

1. Vypustíme přebytečnou vodu z pračky přes komoru s filtrem, kterou najdete na přední straně pračky. Dbejte na to, že v pračce může být hodně vody, tak ať nemáte v koupelně povodeň. Následně se filtr vyšroubuje celý a očistí od zbytků látky, chlupů, vlasů či jiných přilnavých nečistot. Po odšroubování filtru, zkontrolujeme čistotu čerpadla, jestli se nám zde nic neusadilo.

2. Odmontování a vyčištění sifonu (pachová zátka) – sifon snadno vytáhnete ze zdi a přejdete k jeho čištění. Sifon se skláda z kuličky s pérkem, jejichž zanesení může být hlavní příčinou ucpání pračky a jejího neodtékání. Nutné ho tak řádně pročistit a umístit zpět.

3. Vyčištění odpadu, odtoku ve zdi  – Nezapomeňte sáhnout do odpadu za pračkou a vyndat přebytečné nečistoty. Určitě tam také najdete nějakou směsku vlasů, látek, zbytek gelových pracích prostředků.

4. Nezapomeňte ještě propláchnout odpadní hadici od pračky, můžou se v ní rovněž nacházet různé něčistoty.

5. Zapněte samočistící automatický program, pokud ho pračka má nebo nechte projet jeden kratší prací cyklus.

 

Víte, jak vyčistit ucpanou myčku na nádobí ?

Co ucpalo myčku na nádobí a proč nevypouští vodu ?  Nejspíše bude problém v odpadní hadici, která se ucpala. Bude to chtít vyčistit přívodní i odtokovou hadici, předtím však nezapomeňte na vypnutí vody.

  1. Přívodní hadici vyčistíte snadno
  2. Odtokovou hadici vyčistíte tak, že se musíte dostat za zadní část myčky nebo aspoň sejmout její zadní kryt.
  3. Nezapomenout vyčistit odpadní filtr, který se často a rád zanáší zbytky jídla. Stejně tak prohlédněte odtokové čerpadlo hned pod ním.
  4. Pro samotný odpad / odtokové potrubí u myčky doporučujeme použít obyčejný gumový zvon

 

Zavolejte instalatéra na ucpanou pračku, či neodtékající myčku, vyřeší levně a ihned

Jsem Čistič Viktor a dokážu Vám pomoci se všemi typy ucpávek, trápí Vás neodtékající odpadní potrubí u myčky či pračky? Kontaktujte mě  a já sjednám nápravu..

Volejte pro nabídku ceny na čištění:  604 618 881 (Praha a okolí)

 

Další články k tématu – ucpaný dřez:

Sdílejte nás