Jak vyčistit ucpaný odtok od záchodu2019-07-19T08:05:40+02:00

Jak vyčistit ucpaný odpad u WC, záchodu?

Ucpaný záchod, wc je nepříjemný problém, se kterým se dříve nebo později setká každý z nás. Za ucpanou záchodovou mísu
často mohou větší, splachnuté hygienické potřeby a další předměty. Ucpaný odpad u WC je ale také někdy důsledkem zúženého
průtoku potrubí, zapříčiněného nedostatečnou údržbou.

 

Jak uvolnit a opravit záchod, co dělat s ucpaným wc?

Čištění ucpaného záchodu můžete v některých případech zvládnout sami nebo mi v případě potřeby rychlého řešení zavolejte a já k Vám obratem přijedu.

1. Situaci může vyřešit zvon na ucpaný záchod. Dostatečně silným pumpováním se Vám může podařit ucpané potrubí wc uvolnit.

2. Ucpaný odpad wc lze uvolnit i odčerpáním vody se záchodové mísy.

3. Další možností, jak uvolnit ucpané záchodové potrubí, jsou chemické přípravky z drogerie. Ucpaný odpad záchodu dokáže obvykle vyčistit i hydroxid sodný. Další chemický prostředek na čištění ucpaného záchodu je kyselina. Pri čištění záchodového potrubí chemickými přípravky dodržujeme zásady bezpečnosti práce.

4. Příčinou ucpání záchodu bývají i organické nečistoty. Jak pročistit ucpaný záchod od nich? Na ty platí jedlá soda a ocet.  Do záchodové mísy nasypeme jedlou sodu a přilíváme ocet. Zalijeme horkou vodou.

5. Ucpání záchodu vyřeší i drát, jehož konec obalíme hadrem, abychom nepoškodili záchodovou mísu. Jeho pomocí odpad od wc prošťouchneme.

6. Moderním řešením, jak opravit ucpanou toaletu, je instalatérské pero. Ucpané wc jím prošťouchneme stejně jako drátem.

Pokud se nechcete špinit, zavolejte a já přijedu do hodinky opravit Váš záchod, tel:  604 618 881

Potřebujete pomoc s něčím jiným?

Ucpaná venkovní kanalizace

Revize – vyhledávání závad

Zamražování trubek, instalatérské a topenářské práce

Kontaktujte nejbližší naše výjezdní místo ve Vašem okolí