Jak vyčistit ucpaný dřez, umyvadlo2019-11-27T10:08:12+01:00

Jak vyčistit ucpaný odpad u dřezu, umyvadla?

Ucpaný dřez nebo umyvadlo můžou někdy potrápit. Přesně v tu nejméně vhodnou chvíli přestanou odtékat a my se musíme pustit do čištění odpadu.  Obvyklý důvod, proč se může dřez či umyvadlo ucpat, je tuk z pánve, zbytky jídla či voda vypouštěná z pračky (myčky), nejčastěji svedená do stejného odpadního potrubí.

Ucpalo se Vám doma nebo na zahradě něco jiného ?  Pomoc hledejte zde.

Několik rad na čištění odpadu u dřezu a umyvadla.

Čištění dřezu gumovým zvonem nebo ruční pumpou – vytvoření podtlaku  – Toto vyžaduje, abychom dřez naplnili horkou vodou a ucpali případné jiné výpustě, zatímco na hlavní výpusť přisajeme zvon. Začneme rychle pumpovat, důležité bude nyní, aby voda po pumpování odtekla pryč z dřezu, resp. se vytvořil pěkný vodní vír, jež je znamením, že voda odtéká znovu dobře.

Čištění dřezu octem, solí v kombinaci s jedlou sodou – Nejdříve je třeba odčerpat nebo jinak mechanicky odstranit vodu, která zde je z důvodu ucpání, následně umístíme do výlevky jedlou sůl a zalijeme octem. Ideální množství jedlé soli je taková která vyplní výlevku + na to hrnek octa. Po nalití octa, ideálně výlevku zavřeme a 5 minut počkáme. Následně otestujeme horkou vodou, zda-li sifon správně odtéká.

Chemická cesta – Základem je hydroxid sodný a přípravky, které ho obsahují. Agresivní chemikálie můžou však způsobit občas popraskání potrubí pokud je např. z plastu.

Odmontování sifonu (pachová zátka) – Rozmontujte sifon, který se nachází pod vertikální a nad horizontální částí systému. Dejte pod něk kbelík, vypusťte z něj vodu a vyndejte přebytečné nečistoty. Můžete také vyměnit těsnění, které po čase odchází.

Čištění instalatérským perem (pružinou) – Základem je natlačit pero na místo, kam se normálně rukou nedostanete. Natlačování probíhá asi tak, že točíte klikou a pružina se postupně dostává tam, kde je místo ucpané. Po dosažení ucpaného místa se točí obráceně. Postupně pero očisťujeme, aby se nám nepořádek z odpadu nedostal do místnosti.

Pokud si nevíte rady, zavolejte a já přijedu do 60 min opravit Váš odtok u dřezu, tel:  604 618 881

Články k tématu – ucpaný dřez:

Potřebujete pomoc s něčím jiným?

Ucpaná venkovní kanalizace

Revize – vyhledávání závad

Zamražování trubek, instalatérské a topenářské práce

Kontaktujte nejbližší naše výjezdní místo ve Vašem okolí