Ucpalo se Vám umyvadlo? Poradíme Vám, jsme online2023-07-02T20:44:43+02:00

Ucpaný dřez uvolníte gumovým zvonem nebo rozmontujte sifon

Často se nám podaří do dřezu spláchnout něco, co není příliš vhodné – např. zbytky z jídla, především tuk z pánve, ale i voda vypouštěná z pračky (myčky) není příliš vhodná. Co v tuto chvíli dělat?  Obvykle se dá problém vyřešit gumovým zvonem, rozmontováním sifonu či použitím instalatérské pružiny.  Podrobné informace níže.

Rady, jak vyčistit záchod, vanu, myčku, kanalizaci a další odpad hledejte v našich návodech.

Potřebujete pomoct?
Zavolejte mi na: 604 618 881 – Poradím nebo obratem a za nízkou cenu uvolním odtok od Vašeho záchodu v Praze i celých Středních Čechách.

Ptáte se tedy, jak vyčistit ucpané umyvadlo nebo dřez svépomocí? Radíme zde…

Je mnoho způsobů, jak zvládnout ucpaný dřez, nejdříve popíšu mechanické cesty, které se zdají být daleko účinnější a pak následně popíšu chemické. Kombinací obou cest dosáhnete jistě kýženého úspěchu.

Čištění ucpaného umyvadla

Čištění umyvadla motorovým pérem

1. Čištění dřezu gumovým zvonem nebo ruční pumpou – vytvoření podtlaku  – Jak vyčistit odpad gumovým zvonem? Je to velice snadné, jen to vyžaduje, abychom dřez naplnili horkou vodou a ucpali případné jiné výpustě, zatímco na hlavní výpusť přisajeme zvon. Začneme rychle pumpovat, přičemž bude následně velice důležité, aby voda po pumpování odtekla pryč z dřezu, resp. aby se vytvořil pěkný vodní vír, jež je znamením, že voda odtéká znovu dobře.

2. Odmontování a vyčištění sifonu (pachová zátka) – Jak sundáte a vyčistíte sifon? Rozmontujte sifon tak, že si vezmete ideálně hasák na trubky nebo to možná zvládnete otevřít i ručně. Sifon se nachází dole pod dřezem či umyvadlem. V první řadě, však dejte pod sifon kbelík, vypusťte ze sifonu vodu a vyndejte přebytečné nečistoty, z vnitřku sifonu (oškrábejte nějakou špachtlí) i ty, co jsou hlouběji usazené v obou směrech potrubí (ideálně instalatérskou pružinou nebo něčím na ten způsob). Problémem také může být těsnění sifonu, které po čase odchází, nevadila by jeho výměna. Po dokončení práce a čištění sifonu vše opět sešroubujte dohromady.

3. Čištění instalatérským pérem (pružinou) – Základem je natlačit péro na místo, kam se normálně rukou nedostanete. Natlačování probíhá asi tak, že točíte klikou a pružina se postupně dostává tam, kde je místo ucpané. Po dosažení ucpaného místa se točí obráceně. Postupně péro očisťujeme, aby se nám nepořádek z odpadu nedostal do místnosti.

Odpad u dřezu a umyvadla jde čistit i chemickou cestou, ale pozor jakou…

Čistič Viktor v akci - ucpaný dřez

4. Čištění dřezu octem, solí v kombinaci s jedlou sodou – Nejdříve je třeba odčerpat nebo jinak mechanicky odstranit vodu, která je zde z důvodu ucpání, následně umístíme do výlevky jedlou sodu v kombinaci s běžnou solí a zalijeme ohřátým octem. Ideální množství soli + sody je takové, která vyplní výlevku + na to cca hrnek octa. Po nalití octa, ideálně výlevku zavřeme a 5 minut počkáme. Následně propláchneme, zalijeme horkou vodou a zjistíme zdali sifon správně odtéká.

5. Hydroxid sodný s teplou vodou – Bojujte proti ucpanému dřezu a umyvadlu pomocí hydroxidu sodného v kombinaci s horkou vodou. Nalijte je do odpadu a nechte působit, ideálně několik hodin. Měl by se dostavit tížený efekt, odpad zabublá a vsákne případnou neodteklou vodu. Následně doporučujeme ještě následně jednou prolít horkou vodou a prošťouchnout zvonem.

Zavolejte instalatéra na ucpaný dřez, umyvadlo

Jsem Čistič Viktor profesionál a postrach pro každý ucpaný odpad. Pokud Vaše domácí snažení s čištěním dřezu selžou, můžete mě kontaktovat a já Váš ucpaný odpad u dřezu či umyvadla snadno vyčistím, aby bylo průchodné dlouho do budoucna.

Volejte pro nabídku ceny na čištění: 604 618 881 (Praha a okolí)

Další články k tématu – ucpaný dřez, umyvadlo.

Moje čistící služby (rychlý příjezd, cenu Vám řeknu předem)

Ikonka ucpaný záchod

Ucpaný záchod – čištění a uvolnění odpadu u záchodu

ikonka ucpaný dřez

Ucpaný dřez, umyvadlo – čištění odpadu u dřezu

ikonka ucpaná vana

Ucpaný odpad ve vaně – čištění ucpané vany

ikonka ucpaná stoupačka

Ucpaná stoupačka, potrubí – čištění a rychlá oprava

ikonka ucpaný odtok u odpadu

Ucpaný okap, dešťový svod – čištění a oprava

ikonka pračky

Ucpaný odpad u pračky, myčky – čištění odtoku

ikonka instalatérské pružiny

Strojní čištění kanalizace, odpadu. Čištění motorovým perem, pružinou

ikonka talíře s příborem, jako symbol ucpaného odpadu v restauraci

Čištění ucpaného odpadu restaurace a jiné provozy

ikonka revizní kamery

Revize ucpané kanalizace či odpadu kamerou

ikonka ucpaného potrubí pro kategorii "tlakové čištění kanalizace"

Tlakové čištění ucpané kanalizace, odpadu. Frézování kanalizace

Sdílejte nás