Jak vyčistit ucpaný dřez, umyvadlo2019-07-19T08:05:40+02:00

Jak vyčistit ucpaný odpad u dřezu, umyvadla?

Ucpaný dřez nebo umyvadlo nás dokáží pořádně potrápit. Přesně v tu nejméně vhodnou chvíli přestane dřez odtékat a my se musíme
pustit do čištění odpadu. Navíc si často nejsme jisti, jak na ucpané umyvadlo nebo dřez, Aby čištění proběhlo rychle a bylo efektivní.

Jak vyčistit nebo opravit odpad / odtok u dřezu či umyvadla?

Čištění ucpaného dřezu, umyvadla můžete v některých případech zvládnout sami nebo mi v případě potřeby rychlého řešení zavolejte a já k Vám obratem přijedu.

Jak vyčistit ucpaný odpad u dřezu
Ve dřezu myjeme nádobí, proto se do odpadu často dostávají mastnota a zbytky jídla. A právě ty většinou mohou za ucpaný dřez. Čištění ucpaného odpadu u dřezu tedy obnáší hlavně odstranění organických zbytků.

Co dále dělat, když se ucpe dřez nebo umyvadlo?
První možností, jak na ucpaný odpad ve dřezu, je odmontování sifonu a jeho důkladné vyčištění. Tato metoda je vhodná i při čištění ucpaného umyvadla. V sifonu se zachycují nečistoty včetně vlasů a vousů, které mohouzamezit odtoku vody. Ucpaný dřez mnohdy dokáže uvolnit jedlá soda s octem, zalitá horkou vodou. Pokud nepomohou, lze použít i chemické přípravky z drogerie.

Důležitá je prevence
Abychom čištění odpadu u umyvadla a dřezu předešli, měli bychom zabránit vnikání nežádoucích látek do odpadu. Prvotní ochranou je sítko, které zachytí velkou část nečistot. Do dřezu bychom neměli lít ani olej zpánví. Mastnota dokáže vytvořit povlak, který může zapříčinit ucpání odpadu.
I přes veškeré úsilí je dřez stále ucpaný Pokud domácí čištění nezabralo, je třeba obrátit se na odborníka, který provede profesionální čištění odpadu u
dřezu nebo umyvadla. Čistič Viktor si hravě poradí i v případě, kdy jste se sami k úspěchu nedobrali.

Pokud si nevíte rady, zavolejte a já přijedu do 60min opravit Váš odtok u dřezu, tel:  604 618 881

Potřebujete pomoc s něčím jiným?

Ucpaná venkovní kanalizace

Revize – vyhledávání závad

Zamražování trubek, instalatérské a topenářské práce

Kontaktujte nejbližší naše výjezdní místo ve Vašem okolí