Jak vyčistit ucpanou vanu2023-03-02T09:56:25+01:00

Radíme, jak vyčistit ucpaný odpad ve vaně a sprchovém koutě

Ucpat odtok od vany či sprchy můžou např. jen vlasy či drobný nepořádek. Někdy může být však problém komplexní a je dobré rovnou volat instalatéra. Není příjemné, když splašková voda zaplaví domácnost – VIDEO. Pokud chcete sami zkusit čištění, podívejte se na naše tipy níže.

Pokud chcete rovnou poradit či pomoct zavolejte mi na 604 618 881  nebo napište na miroslavkarpisek@seznam.cz – Jsem levný a soukromý instalatér v Praze a Středních Čechách, přes 20 let odborník na všechny ucpané odpady.

 

Čištění kanalizace a odpadu

 

Domácí tipy na vyčištění odpadu u sprchy, vany

Podívejte se zde na několik metod, které by Vám mohly pomoci se vypořádat s ucpaným odtokem u vany a sprchového koutu. Můžete zkusit projít a otestovat jednu radu po druhé nebo využijte tu, ke které máte potřebné vybavení v domácnosti. Začněte ideálně vyndáním krytky odtoku.


1. Vyndání krytky odtoku ve vaně či sprchovém koutě.
Opatrně vyjměte krytku, případně samotnou předinstalované sítko (zátku), kde můžete najít chomáče vlasů, chlapů a jiných nečistot, které snadno vytáhnete. Pokud nečistoty nejsou umístěné ihned pod zátkou, musíte použít nějaký drátek, ideálně např. ramínko, které ohnete rovně a na jeho konci vytvoříte háček. Následně zkoušíte pomocí něho ucpávku probodnout a vytáhnout jít směrem k Vám, nikoliv směrem dovnitř. Po prozkoumání tohoto místa je opět zátku vrátit na původní místo.

2. Čištění odpadu ve vaně gumovým zvonem  – Klasická technika, kterou můžeme vždy začínat při většině ucpaných domovních odpadů. Čím větší zvon, tím lépe.  Napusťte ideálně Vaší vanu vodou a utěsněte přepadovou vpusť (aby se vytvořilo potřebé vakuum pro vytvoření podlatku, poté odšpuntujte a umístěte zvon a začněte pumpovat. Na povrch by se měly dostat nečistoty a voda by měla pomalu začít odtékat. Pokud se vytvoří vodní vír, máte vyhráno.

3. Čištění jedlou sodou v kombinaci s octem – Vytvořte si zázračný lektvar v podobě směsi octa a jedlé sody, poměr kolem 1:1 je ideální, např. půlka nebo celý hrnek jedlé sody a stejné množství octa. Tuto zázračnou směs poté nalijte do odpadu u sprchy, následně nechte působit a zalijte horkou vodou.

4.  Čistící pružina / instalatérské pero je klasická instalatérská pomůcka k dostání v jakýchkoliv větších potřebách pro kutily. Cítíte-li se na práci s ním, dokážete se do Vašeho odpadu ucpat poměrně hluboko, až běžně např. kolem 7 metrů.

5. Průmyslový vysavač se silným zpětným taham  – Po vyjmutí sacího pytle a filtrů, přiložte konec sacího potrubí na odpad. Ucpávka by se měla nasát a doputovat do vysavače.

6. Zavolejte instalatéra na ucpaný odpad u vany či sprchovéh koutu.

Jiné ucpané odpady či kanalizace v domácnosti či komerčním provozu.

V domácnosti se nemusí ucpat pouze odtok od vany či sprchového koutu. Je tu řada dalších předmětů jako je záchod, dřez, myčky, venkovní potrubí kanalizace, okapy, gajgry apod.

Prohlédněte si návody na čištění jiných odpadů v domácnosti.  Nebo můžete poptat přímo nějakou mojí službu na čištění.

Témata k “Čištění ucpané vany a sprchového koutu”

Sdílejte nás