Jak vyčistit ucpanou vanu2024-02-26T23:59:11+01:00

Radíme, jak vyčistit ucpaný odpad ve vaně a sprchovém koutě

Ucpat odtok od vany či sprchy můžou např. jen vlasy či drobný nepořádek. Někdy však může být problém komplexní a je dobré rovnou volat instalatéra. Není příjemné, když splašková voda zaplaví domácnost – VIDEO. Pokud chcete zkusit čištění sami, podívejte se na naše tipy níže.

Pokud chcete rovnou poradit či pomoct, zavolejte mi na 604 618 881  nebo napište na miroslavkarpisek@seznam.cz – Vyčistím všechny ucpané odpady v Praze a SČ od 120 Kč za 1 m potrubí, jsem soukromý instalatér. Ukázat moje čistící služby.

 

Čištění ucpaného odtoku u vany

Čištění ucpaného odtoku u vany

Domácí tipy na vyčištění odpadu u sprchy, vany

Podívejte se zde na několik metod, které by Vám mohly pomoci vypořádat se s ucpaným odtokem u vany a sprchového koutu. Můžete zkusit projít a otestovat jednu radu po druhé nebo využijte tu, ke které máte potřebné vybavení v domácnosti. Začněte ideálně vyndáním krytky odtoku.


1. Vyndání krytky odtoku ve vaně či sprchovém koutě.
Opatrně vyjměte krytku, případně samotné předinstalované sítko (zátku), kde můžete najít chomáče vlasů, chlapů a jiných nečistot, které snadno vytáhnete. Pokud nečistoty nejsou umístěné ihned pod zátkou, musíte použít nějaký drátek, ideálně např. ramínko, které ohnete rovně a na jeho konci vytvoříte háček. Následně pomocí něho zkoušíte ucpávku probodnout a vytáhnout jít směrem k Vám, nikoliv směrem dovnitř. Po prozkoumání tohoto místa je potřeba vrátit zátku na původní místo.

2. Čištění odpadu ve vaně gumovým zvonem. Klasická technika, kterou můžeme vždy začínat při většině ucpaných domovních odpadů. Čím větší zvon, tím lépe. Napusťte Vaši vanu vodou a utěsněte přepadovou vpusť (aby se vytvořilo potřebné vakuum pro vytvoření podtlaku, poté odšpuntujte, umístěte zvon a začněte pumpovat. Na povrch by se měly dostat nečistoty a voda by měla pomalu začít odtékat. Pokud se vytvoří vodní vír, máte vyhráno.

3. Čištění jedlou sodou v kombinaci s octem. Vytvořte si zázračný lektvar v podobě směsi octa a jedlé sody, poměr kolem 1:1 je ideální, např. půlka nebo celý hrnek jedlé sody a stejné množství octa. Tuto zázračnou směs poté nalijte do odpadu u sprchy, následně nechte působit a zalijte horkou vodou.

4.  Čistící pružina / instalatérské péro je klasická instalatérská pomůcka k dostání v jakýchkoliv větších potřebách pro kutily. Cítíte-li se na práci s ním, dokážete se do Vašeho odpadu dostat poměrně hluboko, běžně až např. kolem 7 metrů.

5. Průmyslový vysavač se silným zpětným tahem. Po vyjmutí sacího pytle a filtrů, přiložte konec sacího potrubí na odpad. Ucpávka by se měla nasát a doputovat do vysavače.

6. Zavolejte instalatéra na ucpaný odpad u vany či sprchového koutu. Zkušený čistič odpadu by měl zvládnout všechny nástrahy odpadů a poradit si i s málo přístupnými místy.

Ucpané odpady a kanalizace v domácnosti či komerčním provozu.

V domácnosti se nemusí ucpat pouze odtok od vany či sprchového koutu. Je tu řada dalších předmětů jako je záchod, dřez, myčky, venkovní potrubí kanalizace, okapy, gajgry apod. Prohlédněte si návody na čištění jiných odpadů v domácnosti.  Nebo můžete poptat přímo nějakou mojí službu na čištění.

Témata k “Čištění ucpané vany a sprchového koutu”

Sdílejte nás