Jak vyčistit ucpanou vanu2021-12-12T01:03:15+02:00

Radíme, jak vyčistit ucpaný odpad ve vaně a sprchovém koutě..

Ucpaná vana či sprchový kout může být velká nepříjemnost, nebojte se však pustit do vlastního čištění, většinou v ucpaném odpadu budou vězet jen vlasy či jiný drobný nepořádek, jako např. kousky drobné látky. Pro samotnou prevenci, abyste předešli ucpávání je dobré mít sítko, ev. zátku instalovanou přímo do odtoku z vany. Tato zátka není drahá a pracuje velmi dobře a zachytí spoustu nečistot.

 

Ucpalo se Vám doma nebo na zahradě něco jiného než vana ?  Rady, jak co vyčistit hledejte v našich návodech zde.

Potřebujete pomoc po telefonu nebo rovnou zachránit zkušeným instalatérem? Přijedu do 60 min po Praze a okolí
a budete mít po problému tel:  604 618 881

 

Jak mám tedy vyčistit odpad u sprchového koutu či vany?Čištění kanalizace a odpadu

Podívejte se zde na několik metod, které by Vám měly bezpečně pomoci se vypořádat s ucpaným odtokem. Můžete zkusit projít a otestovat jednu radu po druhé nebo využijte tu, ke které máte potřebné vybavení v domácnosti. Začněte ideálně vyndáním krytky odtoku.


1. Vyndání krytky odtoku ve vaně či sprchovém koutě.
Opatrně vyjměte krytku, případně samotnou předinstalované sítko (zátku), kde můžete najít chomáče vlasů, chlapů a jiných nečistot, které snadno vytáhnete. Pokud nečistoty nejsou umístěné ihned pod zátkou, musíte použít nějaký drátek, ideálně např. ramínko, které ohnete rovně a na jeho konci vytvoříte háček. Následně zkoušíte pomocí něho ucpávku probodnout a vytáhnout jít směrem k Vám, nikoliv směrem dovnitř. Po prozkoumání tohoto místa je opět zátku vrátit na původní místo.

2. Čištění odpadu ve vaně gumovým zvonem  – Klasická technika, kterou můžeme vždy začínat při většině ucpaných domovních odpadů. Čím větší zvon, tím lépe.  Napusťte ideálně Vaší vanu vodou a utěsněte přepadovou vpusť (aby se vytvořilo potřebé vakuum pro vytvoření podlatku, poté odšpuntujte a umístěte zvon a začněte pumpovat. Na povrch by se měly dostat nečistoty a voda by měla pomalu začít odtékat. Pokud se vytvoří vodní vír, máte vyhráno.

3. Čištění jedlou sodou v kombinaci s octem – Vytvořte si zázračný lektvar v podobě směsi octa a jedlé sody, poměr kolem 1:1 je ideální, např. půlka nebo celý hrnek jedlé sody a stejné množství octa. Tuto zázračnou směs poté nalijte do odpadu u sprchy, následně nechte působit a zalijte horkou vodou.

4.  Čistící pružina / instalatérské pero je klasická instalatérská pomůcka k dostání v jakýchkoliv větších potřebách pro kutily. Cítíte-li se na práci s ním, dokážete se do Vašeho odpadu ucpat poměrně hluboko, až běžně např. kolem 7 metrů.

5. Průmyslový vysavač se silným zpětným taham  – Po vyjmutí sacího pytle a filtrů, přiložte konec sacího potrubí na odpad. Ucpávka by se měla nasát a doputovat do vysavače.

 

Zavolejte instalatéra na ucpaný dřez, umyvadlo

Jsem Čistič Viktor profesionál a postrach pro každý ucpaný odpad. Pokud Vaše domácí snažení s čištěním dřezu selžou, můžete mě kontaktovat a já Váš ucpaný odpad u dřezu či neodtékajícím umyvadlem snadno vyčistím, aby bylo průchodné dlouho do budoucna.

Volejte pro nabídku ceny na čištění:  604 618 881 (Praha a okolí)