Nákup nového bytu, domu – jak zkontrolovat odpady?

//Nákup nového bytu, domu – jak zkontrolovat odpady?

Nákup nového bytu, domu – jak zkontrolovat odpady?

Dozvěděli jste se základní informace o Vámi navštíveném bytě? Je zde moderní kuchyň, 2 balkóny a v domě je navíc nový výtah.. Ale co věci, které nejsou vidět? Nebojte se zeptat na případné skryté věci v domě či bytě, jež si plánujete koupit na bydlení či investici. Věci, které si neověříte Vás mohou do budoucna nepříjemně překvapit, např. v podobě např. vlhké zdi.

Nebojte se ptát makléře na všechno, co Vás zajímá. Prohlédněte si zdi, mohou se zde vyskytovat plísně, fleky apod. Zkontrolujte pečlivě strop, kde by mohlo zatékat z horního bytu od souseda nebo může být na vině špatná izolace kolem potrubí.

Je dobré vyzkoušet běžný odtok vody, pusťte vodu v koupelně nebo kuchyni a podívejte se jak odpad odtéká. Dejte pozor na správně fungující radiátory, vyzkoušejte jestli fungují nebo se alespoň zeptejte na jejich stáří. Podívejte se také na správné položení a spád dlažby na balkónu.

Pokud se byt či dům rozhodnete koupit a našli jste předtím skrytou závadu, nebojte se vždy požádat o nápravu, máte na ní právo.

2022-04-23T23:10:06+02:0022. 04. 2022|Články|