Kam vyhodit použitý olej, jak naložit s použitým kuchyňským olejem

//Kam vyhodit použitý olej, jak naložit s použitým kuchyňským olejem

Kam vyhodit použitý olej, jak naložit s použitým kuchyňským olejem

Pokud přemýšlíte nad přírodou a zároveň nechcete mít ucpaný odpad určitě si po dosmažení řízků či jiných jídel položíte otázku, jak naložit s použitým olejem. Správně už přemýšlíte tak, že olej nejde jen tak vylít do nějakého kuchyňského či domovního odpadu. Při této pravidelné činnosti by mohlo velmi snadno dojít k ucpání trubek a to by nebylo pěkné. I když si myslíte, že vylití do záchodu může být řešení, nemáte tolik pravdu. Vylévání oleje do jakéhokoliv odpadu může způsobit pomalé a postupné zanesení odpadních trubek a tím pádem snížený odtok vody.

Kam tedy s ním?

Přelití do PET láhve a do popelnice – Oleje a tuky ideálně vyhoďte do komunálního odpadu, někde najdete i speciální kontejnery na sběr použitých potravinářských tuků a olejů.

Pravidelné přelávání oleje do kanystru a až bude plný, tak ho odevzdat přímo do sběrného dvora, případně lze oslovit firmu, která se vývozem použitého oleje zabývá. V některých domech najdete např. i tzv olejtéky, kde lze použitý olej vylít.

Pokud máte zahradu, lze olej vylít i na domácí kompost či někde na zahradě do hlíny, ale opravdu v malém množství, aby nedošlo k narušení kvality půdy. Olej případně se může také snadno vsáknout do pilin, písku či novin, což pak vyhodíte do popelnice.

2020-07-28T13:13:00+01:0028. 07. 2020|Články|