Kdy může zamrznout venkovní kanalizační potrubí?

Nezámrzná hloubka pro uložení kanalizace se obvykle velmi špatně definuje, ale mělo by to být min. 80 cm až 1 m. Ne vždy je možné toto dodržet, např. tam, kde je umístění centrální kanalizační stoky níže pod domem a samotnou kanalizaci tak nelze vést ve větší hloubce než je vlastní řád.

Může kanalizační odtok snadno zamrznout?

Nejspíše ne, v případě, že je správně proveden spád trubek do kanalizace. Biologický odpad putuje rychlou cestou do samotné kanalizace, kde se tedy nemá možnost nikde usazovat. Samozřejmě v případě, že je potrubí někde narušené, může docházet k tomu, že se bude biologický odpad usazovat na stěnách potrubí a v určitém případě zde pak může zamrznout a ucpat.

Kdy může dojít k narušení potrubí v zemi?

V případě, že je kanalizační odtok umístěn v relativně mělké hloubce a není správně obalen pískem nebo štěrkem, může docházet k jeho hnutí při sesedání zeminy. Toto se také může stát v případě zimy, kdy se půda roztahuje během léta a stahuje během zimy.

Máte problém s venkovní ležatou kanalizací – Volejte instalatéra Karpíška.

Máte problém s nesprávně uloženou venkovní kanalizací? Ucpala se Vám venkovní kanalizace a splašková voda se Vám vrací zpět do domu? Jsem specialista na opravu a čištění všech typů potrubí – od domácích až po venkovní ležatou kanalizaci či okapy. Zavolejte mi na číslo: 604 618 881 .  Rád Vám pomůžu se vším ohledně trubek, zejména těch ucpaných, které rychle vyčistím.

revize a monitoring kanalizace

Sdílejte nás
2023-07-05T11:18:19+02:0005. 10. 2022|Články|