Preventivní čištění odpadu

//Preventivní čištění odpadu

Preventivní čištění odpadu

Stává se Vám doma ve sprchovém koutě, dřezu, vaně, že voda po nějaké době začne vždy hůře či pomalu odtékat?  Je třeba dávat pozor, na to, co do výlevky splachujete, pokud jste pozorní a jsou to pouze velmi drobné nečistoty, může být příčinou pomalého odtoku i toto:

Malý spád, sklon trubek

Pokud máte malý sklon nebo poloměr trubek od Vašeho záchodu, dřezu, vany je možné jejich pravidelné ucpávání či snižování schopnosti odtoku vody do kanalizace. Aby vše skvěle odtékalo, je třeba mít neustále potrubí 100% průchodné, v tomto případě se nám osvědčuje pravidelné čištění.  Ze zkušenosti víme, že Vám nepomůže nalévání chemikálií do odpadu či jiné metody, je třeba vzít co nejvíce kvalitnější instalatérské péro, ideálně motorové a odpadní potrubí celé šetrně prošťouchnout.

Nesprávné položení trubek

Svojí roli rovněž může hrát nesprávné napojení a položení trubek, což ve výsledku vede ke špatnému spádu, prověšení nebo i protispádu, což zpomaluje odtok vody a způsobuje usazování nečistot. Toto dále znesdňuje odtok další vody do kanalizace. Obecně jsou nepřítelem i příliš ostrá kolena a záhyby odpadního potrubí.

 

Pravidelné pročištění trubek

Hromadění nečistot ve špatně položeném potrubí může být tedy důvodem, proč zřejmě budete muset častěji volat instaléra na čištění odpadu. Je to však pořád lepší než si nechat rozkopat např. podlahu v celém domě.

2021-12-03T23:46:32+02:0003. 12. 2021|Články|