Pravidelné čištění odpadu, preventivní čištění

Preventivní prohlídka odpadů je vhodná, pokud chcete mít 100% jistotu, že odpady a kanalizace jsou u Vás ve výborné formě. Toto je vhodné např. při nákupu nové nemovitosti nebo při zakládání pobočky pro Vaší provozovnu, např. restauraci. Není nic horšího, než zjistit, že bude např. nutné za nějakou chvíli vykopat kanalizační potrubí a  nahradit ho.

Mám všechny typy základních revizních kamer a dokážu snadno posoudit stav Vašeho potrubí v celé Praze + Středních Čechách.

Můžete objednat moje preventivní čištění na tel: 604 618 881     nebo email: miroslavkarpisek@seznam.cz

Máte podezření, že je něco v nepořádku?

Stává se Vám doma ve sprchovém koutě, dřezu či vaně, že se zde po nějaké době voda více hromadí a pomaleji odtéká? Obvykle může být příčinou malý spád či sklon Vašich odpadních trubek, nánosy nečistot na zdech potrubí nebo např. nesprávné položení trubek v podlaze. Je-li tomu tak, určitě pomůže a život Vám usnadní pravidelné prošťouchnutí trubek instalatérským pérem. Ideálně 1x za 2-3 roky, dle charakteru a stáří Vašeho odpadu.

 

Proč by se Vaše odpady mohly ucpat?

Malý spád, sklon trubek

Pokud máte malý sklon nebo poloměr trubek od Vašeho záchodu, dřezu, vany je možné jejich pravidelné ucpávání či snižování schopnosti odtoku vody do kanalizace. Aby vše skvěle odtékalo, je třeba mít neustále potrubí 100 % průchodné, v tomto případě se nám osvědčuje pravidelné čištění. Ze zkušenosti víme, že Vám nepomůže nalévání chemikálií do odpadu či jiné metody, je třeba vzít co nejvíce kvalitnější instalatérské péro, ideálně motorové a odpadní potrubí celé šetrně prošťouchnout.

Nesprávné položení trubek

Svojí roli rovněž může hrát nesprávné napojení a položení trubek, což ve výsledku vede ke špatnému spádu, prověšení nebo i protispádu, což zpomaluje odtok vody a způsobuje usazování nečistot. Toto dále znesnadňuje odtok další vody do kanalizace. Obecně jsou nepřítelem i příliš ostrá kolena a záhyby odpadního potrubí.


Nánosy nečistot na zdech potrubí

Pokud nejste příliš důslední a občas do potrubí vylejete olej po smažení či např. vousy po holení splachujete do umyvadla, může se stát, že se tvoří nánosy usazenin na zdech potrubí, které mohou po nějaké době zpomalovat odtok vody do kanalizace. Ulevit potrubí můžete jednou za čas jeho prošťouchnutím.

Sdílejte nás
2024-04-03T13:13:03+02:0003. 12. 2021|Články|