Ucpaný odtok pračky, neodtékající odpadní potrubí

//Ucpaný odtok pračky, neodtékající odpadní potrubí

Ucpaný odtok pračky, neodtékající odpadní potrubí

Pračky jsou dneska klasickým domácím společníkem. Jen nesnadno se obejdete bez pračky a  kdo se o ní bude správně starat, tomu bude dobře a dlouho fungovat. Často se může stát, že pračka přestane fungovat tak, že se jí ucpe odtok a přestane odpouštět vodu. Problém nevypouštění vody po praní může mít několik příčin. Od zaseknutého čerpadla, přes zanesený filtr až po ucpanou odpadní hadici a pračkový sifon.

Postupujte prosím tímto způsobem, abyste snadno zvládli opravu odtoku u většiny automatických praček:

1. vypusťte zbylou vodu z pračky – většinou vepředu naleznete dvířka, které odklopíte a a můžete odpouštět vodu tak, že odšroubujete postupně odtokový filtr

2. Odtokový filtr celý vyšroubujte a vyčištěte, je možné, že tam jsou usazené tkaniny, vlasy, chlupy či jiné nečistoty. Zkontrolujte čerpadlo, kde se snadno dostanou pevné předměty. Čerpadlo se musí volně protáčet s mírným odporem.

3. Následně je nutné vypojit z odpadu pračkový sifon, většinou stačí pouze vytáhnout silou z odpadu. Pokud je tento sifon zanesený, tak ho vyčistěte. Čerpadlo pračky pravděpodobně nemůže vytlačit vodu, protože je pérko v sifonu zanesené.

4. Kromě vyčištění sifonu je nutné vyčistit i odpad ve zdi. Do odpadu je nutné šáhnout a vyndat nečistoty, které se zde usadily. Může se jednat často o svazek vlasů, pracích gelů a všehomožného. Kromě jiného následně je nutné propláchnout vodou i odpadní hadici.

5. Ideálně pusťte režim čištění pračky nebo nechte pračku vyprat naprázdno na nejvyšší teplotu v krátkém cyklusu.

2020-10-18T23:24:36+02:0018. 10. 2020|Články|