Ucpaný odtok pračky, neodtékající odpadní potrubí

Občas se může stát, že pračka přestane fungovat, že se jí ucpe odtok a přestane odpouštět vodu. Problém nevypouštění vody po praní může mít několik příčin. Od zaseknutého čerpadla, přes zanesený filtr až po ucpanou odpadní hadici a pračkový sifon. Hledáte způsob, jak problém vyřešit svépomocí, čtěte prosím návod níže. Můžete se mi také ozvat na číslo: 604 618 881 a zkusit se mnou problém konzultovat.

ikonka pračky

Jaký je postup pro uvolnění odpadu u pračky?

1. vypusťte zbylou vodu z pračky – většinou vepředu naleznete dvířka, které odklopíte a a můžete odpouštět vodu tak, že odšroubujete postupně odtokový filtr

2. Odtokový filtr celý vyšroubujte a vyčištěte, je možné, že tam jsou usazené tkaniny, vlasy, chlupy či jiné nečistoty. Zkontrolujte čerpadlo, kde se snadno dostanou pevné předměty. Čerpadlo se musí volně protáčet s mírným odporem.

3. Následně je nutné vypojit z odpadu pračkový sifon, většinou stačí pouze vytáhnout silou z odpadu. Pokud je tento sifon zanesený, tak ho vyčistěte. Čerpadlo pračky pravděpodobně nemůže vytlačit vodu, protože je pérko v sifonu zanesené.

4. Kromě vyčištění sifonu je nutné vyčistit i odpad ve zdi. Do odpadu je nutné šáhnout a vyndat nečistoty, které se zde usadily. Může se jednat často o svazek vlasů, pracích gelů a všehomožného. Kromě jiného následně je nutné propláchnout vodou i odpadní hadici.

5. Ideálně pusťte režim čištění pračky nebo nechte pračku vyprat naprázdno na nejvyšší teplotu v krátkém cyklusu.

6. Zavolejte instalatéra na čištění ucpaného odpadu, který díky svojí technice (morové péro na ucpaný odpad) vše do 60 min vyřeší. Kromě uvolnění ucpaného odpadu je možnost i následné kamerové revize odpadu.

Nepomůže-li čištění svépomocí, zavolejte Karpíška..

Jsem Miroslav Karpíšek a lá Čistič Viktor s 25 letou praxí se všemi typy odpadů. Běžně se zabývám čištěním všech ucpaných potrubí v domácnosti. Pokud se Vám nepodaří čištění svépomocí, rád za Vámi přijedu kamkoliv v Praze 1 – 10. ale i Berouně, Kladně, Benešově či např. Českém Brodě. Zkuste mi zavolat a domluvíme se na ceně za čištění. Jsem Čistič Viktor specialista na ucpané odpady. moje číslo je. 604 618 881

Čištění ucpaného odtoku od pračky Čištění ucpaného odtoku od umyvadlaČištění ucpaného dřezu

Sdílejte nás
2023-06-07T23:02:51+02:0018. 10. 2020|Články|