Chemické WC, jaké vybrat a správné použití

Chemické WC je nenahraditelný pomocník tam, kde chybí možnost napojení na kanalizaci. To je obvykle např. na chatě mimo obec, ale i v případě, že např. stavíme dům a není možnost si nikam odskočit.

 Jak vypadá chemické WC a z čeho je složené?

Chemické WC se skládá ze 2 částí, ze 2 oddělených nádob, z nichž v první je voda a ve druhé se hromadí fekálie. Do spodní části přidáváme chemické prostředky a dokud tato část není plná, tak s tím nemusíme nic dělat, vše je oddělené záklopkou, která se vždy otevře jen na spláchnutí. Do spodní části se přidává různá chemie, která rozkládá fekálie a toaletní papír. Chemie dále pomáhá odstraňovat zápach, který by se jinak v záchodu tvořil.

Kolik stojí chemické WC a jeho součásti?

Cena chemického záchodu se pohybuje kolem 2 – 3 tis., náplně do části z fekáliemi kolem 300-400 za 5l a případně umyvadlo na umytí rukou také kolem 2 tis. Chemie do záchodu je se pohybuje v ceně kolem 300 – 400 Kč za 5 litrů.

Kde umístit a jaké typy WC se vyrábí?

Jedná se o kazetové, přenosné a permanentní. Kazetové se používá např. pro karavany, přenosné může být umístěno kdekoliv a permanentní se dává např. na chatu.

Jak velkou odpadní nádrž zvolit?

Obvykle z praktických důvodů je ideální zvolit nádržku, co má objem 20L

Jaká chemie do chemického záchodu?

a) růžová – pro desinfekci do části s vodou
b) modrá – rozpouští papír a fekálie
c) zelená – ekologické rozpouštědlo, šetrné k přírodě, rovněž rozpouští papír a fekálie

Kam vylít obsah chemického záchodu

1) předem k tomu určená místa v kempu
2) záchody na benzínce nebo v jiných objektech
3) venkovní kanál

Další typy pro chemické záchody:

Ideální je si také pořídit toaletní papír, který se přímo už rozpouší ve vodě. Pokud používáte zelenou chemii na rozpouštění fekáliií a papíru, je možné nouzově obsah vylít do jámy vykopané v lese.

Sdílejte nás
2024-02-29T19:44:39+01:0029. 02. 2024|FAQ|