Jak vyčistit totálně ucpaný záchod?

Chemické WC je nenahraditelný pomocník tam, kde chybí možnost napojení na kanalizaci. To je obvykle např. na chatě mimo obec, ale v případě, že např. stavíme dům a není možnost si nikam odskočit.
Chemické WC se skládá ze 2 částí, ze 2 oddělených nádob, z nichž v první je voda a ve druhé se hromadí fekálie. Do spodní části přidáváme chemické prostředky a dokud tato část není plná, tak s tím nic nemusíme dělat, vše je oddělené záklopkou.
Chemie do záchodu je nutná k tomu, aby rozkládala biologický odpad, odstraňovala zápach a bakterie. Je v ceně kolem 300 – 400 Kč za 5 litrů.
Kolik stojí chemické WC?
Cena chemického záchodu se pohybuje kolem 2 – 3 tis., náplně do části z fekáliemi kolem 300-400 a případně umyvadlo na umytí rukou také kolem 2 tis.
Kde umístit a jaké typy WC se vyrábí?
Jedná se o kazetové, přenosné a permanentní. Kazetové se používá např. pro karavany, přenosné může být umístěno kdekoliv a permanentní se dává např. na chatu.
Jak velkou odpadní nádrž zvolit?
Obvykle z praktických důvodů je ideální zvolit nádržku, co má objem 20L
Jaká chemie do chemického záchodu?
a) růžová – pro desinfekci do části s vodoub) modrá – rozpouští papír a fekáliec) zelená – ekologické rozpouštědlo, šetrné k přírodě, rovněž rozpouští papír a fekálie
Kam vylít obsah chemického záchodu
1) předem k tomu určená místa v kempu2) záchody na benzínce nebo v jiných objektech3) venkovní kanál

Další typy pro chemické záchody
Ideální je si také pořídit toaletní papír, který se přímo už rozpouší ve vodě. Pokud používáte zelenou chemii na rozpouštění fekáliií a papíru, je možné nouzově obsah vylít do jámy vykopané v lese.

Sdílejte nás
2024-02-29T10:02:31+01:0029. 02. 2024|FAQ|