Jak vyčistit totálně zanesený záchod?

 Zanesenou toaletou můžeme rozumět nahromaděný vodní kámen nebo ucpávku v odpadním potrubí. V tomto článku budeme řešit vodní kámen nahromaděný v záchodě či jiných místech domácnosti.

Proč se zanáší věci vodním kamenem?

Zanesení toalety a dalších míst v domácnosti (bojler, sprchový kout, konvice..) obvykle způsobuje to, že máme doma tvrdou vodu, která obsahuje hořečnany a vápenné molekuly. Vodní kámen se obvvykle vytváří na místech s přechodem teplé a studené vody, tam kde se voda často střídá.

Proč odstraňovat vodní kámen?

Obvykle vodní kámen nevypadá moc pěkně a je tak dobré jeho usazování v podobě tmavých usazení na stěnách minimalizovat.  Vodní kámen je nepříjemný v tom, že se usazuje ve více vrstvách a dokáže se tak stát i kvalitní ucpávkou Vašich odpadních trubek.

Jak bojovat s vodním kamenem?

a) nejlepší je bojovat pomocí něčeho kyseléhob) zkuste citronovou šťávu nebo kyselinu citronovou (hrnek kyseliny vhodit do mísy)c) zkuste klidně coca-colu pro nádržku i mísud) zkuste ocet nechat celou noc v záchodě, ev. nádržcee) po dokončení působení kyselých věcí vše pečlivě vydrhněte štětkou

Sdílejte nás
2024-02-29T14:21:18+01:0029. 02. 2024|FAQ|