Hydroxid sodný – jednička na čištění odpadů, použití

Hydroxid sodný je výborný chemický čistič odpadů, jehož obvyklá cena startuje někde kolem 80 Kč.  Rozpouští se v teplé vodě a uvolňuje značné množství tepla. Je to silně toxická látka, leptá kůži a může poškodit oči. Silně se doporučuje používat ochranné pomůcky. Klasika na ucpaný odpad, dle hodnocení českých uživatelů, nejlepší dostupný prostředek na čištění ucpaného odpadu a kanalizace. Užívat je však nutné přesně podle návodu. Přehnané množství chemikálií v odpadních potrubí může přinést více škody než užitku (poškozené potrubí, vyvalení nežádoucího obsahu – fekálií do domu apod.).

Chcete vyčistit odpad v Praze, Rakovníku, Benešově nebo Českém Brodě?

Můžete se do boje s ucpaným potrubím pustit samozřejmě sami jako ti uživatelé, kteří si na toto kupují právě hydroxid sodný. Nechcete-li však riskovat Vaše zdraví při práci s touto agresivní chemikálií nebo si myslíte, že na to toto nestačíte, vemte do ruky telefon a zavolete moje číslo: 604 618 881  – jsem Miroslav Karpíšek, profesionál na ucpaný odpad a kanalizaci v Praze a celém Středočeském kraji.

Chcete se pustit do práce s hydroxidem sodným a vyčistit sifon u umyvadla, dřezu či realizovat čištění odpadu u vany, sprchy, záchodu? S tímto čističem můžete uspět při čištění zaneseného odpadu tukem, vlasy, chlupy či jinými napadanými nečistoty. Hydroxid sodný čistí rychle, je to však velmi silná žiravina a není možné jí použít např. na hliníkové potrubí. Jinak je to velmi efektivní a cenově dostupný produkt, který řada uživatelů kupuje opakovaně a pokládá za jedničku mezi čistícími prostředky na českém trhu.

POUŽITÍ HYDROXIDU – Vždy, co nejvíc horkou vodu před a po.

Tento prostředek je možné zakoupit online v běžné drogerii, cenu můžete najít tu nejvhodnější např. na Heuréce. Obvykle se hydroxid sodný jako další chemikálie otevírá přimáčknutím víčka a otočením ve správném směru. Neměl by Vás náhle překvapit jeho zápach, je to silná chemikálie. Nejlíp si před prací nasaďte brýle a rukavice, stačí jen malé množství horké vody a hydroxidu na Vaší ruce a budete mít co dělat, abyste se zbavili popáleniny. K samotnému postupu:

a)  Otevřete pixlu s hydroxidem
b)  Vsypte cca 100g přípravku do sifonu, výlevky či prostě odpadu od záchodu, vany apod.
c)   Zalijte cca 0,5 – 1,0 L horké vody a nechte působit, hydroxid vykoná svojí práci
d)  Počkejte cca 30min a vše propláchněte tekoucí vodou.
e)  Pokud budete mít pocit, že vše ještě neodtéká 100%, tak proces opakujte za nějakou dobu.

Potřebujete-li pomoct a jste z Prahy či okolí – kontaktujte mě, jsem zkušený čistič odpadů a čistič kanalizace.

Sdílejte nás
2023-11-06T14:32:18+01:0006. 11. 2023|FAQ|