Chemické a jiné čistící prostředky na ucpaný záchod2019-11-19T22:24:19+02:00

Chemické prostředky na čištění záchodu?

Ucpaná toaleta v bytě či domě je vždy problém, který potřebujete řešit okamžitě. Zpravidla netušíte, co mohlo problém způsobit, jestli Vám odtok u záchodu ucpal nějaký předmět nebo se zde navrstvil záchodový papír.  Tak či tak, lidé buď vezmou zvon, čim lepší tím větší, a začnou pumpovat. Někdo zas může do záchodu nalévat všechno možné a doufá, že chemie si poradí. Chemické čistící prostředky obvykle nedoporučujeme, jsou povětšinou neúčinné, ale když už přeci jen chcete toto použít, zde je naše doporučení ohledně nich.

Jaké chemické čistící prostředky se používají?

S ucpanou toaletou by měl do jisté míry pomoci tzv. krtek, který obsahuje hydroxid sodný. Louh, který je v krtkovi je tedy obvykle první, kdo začne bojovat s bakteriemi a nečistotami, které mohou dělat potíže v odpadním potrubí u záchodu. Krtek je běžně k dostání v domácích potřebách a drogerii. Hydroxid sodný se může použít i samotný, ale měli by jste dát velký pozor, protože to je opravdu žiravina a je nebezpečná očím a zraku.

Možnost je také použít jedlou sodou a zalévat ji octem, v kombinaci ještě s horkou vodou by se toto mělo vypořádat s nečistotami organického původu.

Mechanické prostředky na čištění záchodu

Jak už bylo zmíněno, instalatérské pero (i po domácku vyrobené), zvon, či rozebrání záchodové nádoby přichází nyní na řadu. Více
informací o všech způsobech čištění můžete najít zde.

 

Pokud chcete při čištění pomoci zavolejte mi na tel:  604 618 881 (Čistič Viktor)

Potřebujete pomoc s něčím jiným?

Ucpaná venkovní kanalizace

Revize – vyhledávání závad

Zamražování trubek, instalatérské a topenářské práce

Kontaktujte nejbližší naše výjezdní místo ve Vašem okolí