Na co si dát pozor při vypouštění umyvadla2023-07-03T16:31:31+02:00

Dávejte pozor, co vypouštíte ve dřezu nebo umyvadle

Ucpaný dřez či umyvadlo není zrovna příjemná věc v domácnosti. Občas je ale těžké se vyhnout ucpávkám. Ne každý vylévá olej mimo odpadní potrubí v dřezu nebo např. nesplachuje do umyvadla spadané vlasy.

Co určitě nedávat do dřezu či umyvadla?

Mastný tuk –  stěny odpadního potrubí se snadno mohou obalit tukem, čímž se sníží jejich průchodnost. Ve dřezu myjeme nádobí, proto se do odpadu často dostávají mastnota a zbytky jídla a právě ty většinou mohou za ucpaný dřez. Čištění ucpaného odpadu u dřezu tedy obnáší hlavně odstranění organických zbytků. V sifonu se zachycují organické nečistoty včetně vlasů a vousů, které mohou zamezit odtoku vody. Ucpaný dřez mnohdy dokáže uvolnit jedlá soda s octem, zalitá horkou vodou.

Jak se preventivně bránit ucpání dřezu?

Důležitá je prevence, tj. např. použití sítka, které dokáže zachytit různé nečistoty. A když projektujete a stavíte, je také nutné myslet na to, aby potrubí nebylo nijak nevhodně umístěno či se např. nedeformovalo.

Pokud tento článek čtete pozdě a dřez nebo umyvadlo se Vám už ucpalo, zavolejte, pomůžeme Vám: 604 618 881 (Čistič Viktor).

Ostatní články k tématu, jak čistit ucpaný dřez:

Potřebujete pomoc s něčím jiným?

Ucpaná venkovní kanalizace

Revize – vyhledávání závad

Zamražování trubek, instalatérské a topenářské práce

Kontaktujte nejbližší naše výjezdní místo ve Vašem okolí

Sdílejte nás