Frézování kanalizace2024-02-21T22:28:28+01:00

Odstranění kořenů, betonu a jiných ucpávek v potrubí

Zkoušeli jste běžné čištění a nepomohlo to? Kanalizace se opakovaně ucpává? Nejspíše bude na vině nějaká méně poddajná ucpávka jako je beton, kořeny apod. Není třeba zoufat, je jen třeba nasadit správnou techniku. Moje robotické frézy si poradí i s těmi nejvíce odolnými ucpávkami v potrubí.

Volejte pro informaci o ceně: 604 618 881
nebo pošlete zprávu na: miroslavkarpisek@seznam.cz

 

Jsem soukromý živnostník a pravidelně každý den odstraňuji pevné překážky v nejrůznějším potrubí.

Chcete se domluvit na odstranění ucpávky? Není problém. Jezdím po celé Praze a Středních Čechách, stačí mi zavolat, a ještě dnes přijedu. Není problém práce o víkendu či např. ve večerních hodinách.  Každý den řeším mnoho podobných případů a celkově mám za sebou již přes 5 000 úspěšných akcí, kdy si poradím i tam, kde moje konkurence neuspěje.

Beton nebo prorostlé kořeny v kanalizaci? Dokážu je odstranit i bezvýkopově.

Bude třeba dělat výkopy potrubí, zábor ulice apod.? Bude to drahé?

Jak probíhá odstranění ucpávek v kanalizaci?

1) pomocí trasování kamerou zjistím přesné místo ucpávky
2) využiji svoje robotické frézy a ucpávky prorazím
3) pokud dochází k prorůstání kořenů skrze potrubí, použiji k opravě vložkování potrubí
4) v případě, že potrubí není možné opravit bezvýkopově, provedeme výkop co nejšetrněji s ohledem na Vaše okolí

Často se mě zákazníci ptají, zda-li bude třeba kanalizační potrubí vykopat a nahradit? Je nutné organizovat zábor v ulici, jak dlouho budeme bez funkční kanalizace? Nebojte se, moderní technika, kterou vlastním, v drtivém počtu případů potrubí rychle uvolní a ušetří Vám spoustu peněz. Nebudete platit za drahý výkop, pouze za jednoduché vyfrézování kořenů, betonu či např. suti.

Frézování kanalizace Praha a Střední Čechy.

Frézování kanalizace znamená obvykle spojení efektivního účinku vysokotlakého proudu vodu a speciálních fréz na čištění ucpaného potrubí. Speciální frézovací hlavice, které používám, pohání tlaková voda nebo mechanické péro. Brusná fréza zvládne odstranit jakékoliv nánosy z vnitřní strany potrubí jako jsou třeba kusy zatvrdlé sutě, kořeny nebo jiné usazeniny (např. tuková vrstva), které dokážou odolat samotné tlakové vodě.

Pro frézování kanalizace se vždy zvolí hlavice podle průměru a charakteru potrubí, tak aby obrousila všechny usazeniny a tlaková voda je následně odplavila pryč. Po následné práci se použije revizní kamera pro kontrolu kanalizace či odpadu, aby se ověřila důkladnost práce.

Zavolejte a domluvíme se na přijatelné ceně za čištění: 604 618 881 (Praha a Středočeský kraj).

Prohlédněte si moje fotky a videa.   Nebo přejděte na moje videa o čištění.

Proč frézovat potrubí, frézování kanalizace

Důvodů proč frézovat potrubí je velká řada, obvykle budete překvapeni tím, že na vině je často samotná práce amatérských čističů potrubí, kteří jen pevnou ucpávku vyšťouchnou z menších potrubí do ležaté kanalizace. Zde se ucpávce nějaký čas daří být neviditelná, než přijde chvíle a potrubí znatelně špatně odtéká. Obvykle mezi takové ucpávky patří hadry, písek, bahno aj.

Frézování vrostlých kořenů v kanalizaci

Je to nepříjemné, ale může se stát, že kořeny začnou vrůstat do ležatého kanalizačního potrubí. Děje se to obvykle proto, že se začnou stahovat za vodou při netěsnosti potrubí nebo v případě, že jsou trubky jinak poškozené. Jak vyřešit opravu kanalizace prorostlé kořeny? Kořeny je obvykle možné odfrézovat, kdy se pomocí kamery zjistí přesný výskyt kořenů a dle charakteru potrubí se nasadí potřebná frézovací hlavice, která rozseká nejrůznější vegetaci. Tlaková voda následně všechny ucpávky vypláchne ven.

Frézování zatvrdlé tukové vrstvy a vodního kamene

Pokud máte starší potrubí, které hůře odtéká je dobré zvolit velmi ostrou brusnou frézu, která dokáže z okrajů potrubí obrousit i velké nánosy tuku a jiné usazeniny.

Frézování betonu, malty a usazených stavebních hmot

Zatvrdlý beton, stavební materiál ani jiné usazeniny v kanalizaci neobstojí před roboticky řízenými frézami. Robotická fréza rozdrtí překážky a ty pak odplaví vodní tryska. Ve spojení s kamerovým systémem a trasováním objevíme v potrubí sebemenší problém a rovnou ho opravíme.

Frézování domovních stoupaček

Odpadní stoupačky se ideálně frézují ze střechy nebo půdy, přičemž se může zajet až do ležaté kanalizace. Ve starších typech litinových stoupaček dochází k zarůstání stěn kanalizace tukem či vodním kamenem, které bruska spolehlivě odstraní. Více o frézování stoupaček.

Sdílejte nás