Co nikdy neházet do záchodu – na co dát pozor2019-11-29T10:37:05+02:00

Dávejte pozor, co házíte do záchodu

Ucpal se Vám doma záchod, nechce odtékat? Dáváte pozor na to, co do něj házíte a splachujete? Jestli ani moc ne, tak prosím zbystřete a přečtěte si náš článek. Záchod není odpadkový koš a pokud do něho něco nemá se házet, tak je to lepší nedělat.

Co určitě nedávejte do záchodu?

Nikdo by nečekal, že velký problém může způsobit i voda po vytření podlahy, která obsahuje např. kamínky a jiné hrubější nečistoty, která můžou způsobit poškození záchodového potrubí. Kam, ale vodu vylévat? Ideální je v panelových domech sejít až dolů a vodu vylít ven (do kanálu) nebo pokud je zde nějaká technická místnost, tak tam do centrální výlevky.

Obrovský problém může být splachování i všemožného jídla do toalety. Nejen, že si tímto vědomě můžeme ucpávat toaletu, ale samotné jídlo putuje do odpadních vod a kanálů, kde krmí různou havěť, jako jsou např. potkani, kteří kromě přemožení, způsobují a šíří různé nemoci. O splachování tuku po smažení do toalety nemluvě, ten je opravdu častým případem, co ucpává odpadní potrubí v celém domě.

Pokud tento článek čtete pozdě a záchod se Vám už ucpal, zavolejte na, pomůžeme:  604 618 881 (Čistič Viktor)

Vlasy, chlupy, vousy rovněž patří do koše a ne do záchodu. Pozor na papírové ubrousky, které do záchodu skutečně nepatří. Do záchodu patří toaletní papír, který se snadno rozloží, ale nikoliv např. vlhčené či normální obrousky, které jsou poměrně těžce rozložitelné a měly by končit v normální koši.

Najdou se určitě i další věci, které lidi neváhají hodit do záchodu, kromě tampónů, odličovacích vatiček, cigaret atd to mohou být i pavouci, rybičky apod.

Témata k tomu “Jak čistit / opravit ucpaný záchod”

Potřebujete pomoc s něčím jiným?

Ucpaná venkovní kanalizace

Revize – vyhledávání závad

Zamražování trubek, instalatérské a topenářské práce

Kontaktujte nejbližší naše výjezdní místo ve Vašem okolí